FAALİYET ALANLARIMIZ

BÜYÜK VERİ SOSYAL MEDYA ANALİZİ

BÜYÜK VERİ ANALİZİ HİZMETİ

Eurotec Bilişim olarak, işletmenizin büyük veri potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak çözümler sunuyoruz. Büyük veri, işletmelerin önemli miktarda veriyi toplamasını, depolamasını, analiz etmesini ve sonuçlarını kullanarak stratejik kararlar almasını sağlar. Ancak, bu verinin etkili bir şekilde işlenmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. İşte bu noktada Eurotec Bilişim olarak devreye giriyoruz.

Büyük veri analizi hizmetimizle, işletmenizin sahip olduğu veri havuzunu derinlemesine analiz ediyor, trendleri belirliyor ve geleceğe yönelik stratejiler oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. Güçlü veri analitiği araçlarımız ve uzman ekibimiz sayesinde, işletmenizin verilerinden anlamlı ve ölçülebilir bilgiler elde etmenizi sağlıyoruz.

Demo Talep Et

SOSYAL MEDYA İLE MARKA ALGISI ANALİZİ

Eurotec Bilişim olarak, sosyal medyada belirli olayların ve gelişmelerin izlenimlerini derinlemesine analiz ederek, firmaların online itibarlarını değerlendiriyoruz. Örneğin, belirli bir firmanın destek politikası değişikliği gibi önemli olaylar sonrasında sosyal medyadaki tepkileri ve izlenimleri inceliyoruz.

Yapay zeka araçlarımızı kullanarak, sosyal medyada paylaşılan gönderilerin tonunu, kullanıcıların tepkilerini ve marka algısını analiz ediyoruz. Bu sayede, firmaların olaylar karşısındaki etkileşimlerini ve izlenimlerini anlamalarına yardımcı oluyoruz. Eurotec Bilişim ile sosyal medyadaki izlenimlerinizi derinlemesine analiz edin ve markanızın çevrimiçi itibarını daha iyi anlayın.Yapılan Örnek Analizler

STARBUCKS

0.12.2023 tarihli frekans dağılım grafiğine baktığımızda, yoğunlaşmanın 0-(-4) arasında olduğu söylenebilir. Bu bağlamda genel görünümün negatif olduğu söylenebilir

STARBUCKS - HAFTALIK

10-17 Aralık 2023 tarihleri arsında ki sentiment frekans dağılımına baktığımızda, yoğunlaşmanın 0-(-6) arasında olduğu söylenebilir. Bu bağlamda, genel görünümün negatif olduğu söylenebilir.

STARBUCKS KARŞILAŞTIRMA

0-17 Aralık 2023 ve 10-17 Ocak 2024 tarihlerinde ki sentiment dağılım frekans grafiklerini incelediğimizde, genel görünümün negatif olarak kaldığı söylenebilir. Negatif genel görünüm, Starbuck firmasının, Filistin de yaşanan olaylara destekçi olarak gösterilmesi ve halk tarafından boykot edilmesi sebep olarak gösterilebilir

KONTROLMATİK

11.12.2023 tarihli sentiment frekans grafiğine baktığımızda, yoğunlaşmanın (-2)-2 arasında olduğu söylenebilir. Bu bağlamda genel görünümün pozitif olduğu söylenebilir.

KONTROLMATİK - HAFTALIK

11-18 Aralık 2023 tarihleri arasında ki sentiment frekans dağılım grafiğine baktığımızda, yoğunlaşmanın, 0-4 arsında olduğu söylenebilir. Bu bağlamda, haftalık genel görünümün pozitif olduğu söylenebilir.

KONTROLMATİK KARŞILAŞTIRMA

11-18 Aralık 2023 tarihleri arasında, Kontrolmatik firmasının BIST100 de işlem gören hisse senedinin fiyatının düşüş trendinde olduğu gözlemlenmiştir. Aynı tarihler arsında ki sentiment frekans dağılım grafiği pozitif genel görünümde olduğu gözlemlenmiştir. Bu bağlamda Kontrolmatik şirketinin 11-18 Aralık tarihleri arasında ki hisse senedi fiyatlamasının, spekülatif bir hareket olduğu, şirket içi negatif bir haber veya piyasa daki negatif bir durum sebebi ile olmadığı söylenebilir.